Kudy k nám

Na internetu:

Polohu pensionu naleznete na www.mapy.cz po zadání názvu: „pension rychta“ nebo „pension rychta hojsova stráž“

Vlastním automobilem:

z Čech, Moravy, Slezska a dalších evropských zemí .. do Prahy, .. do Plzně, .. do Klatov, zde po silnici č. 22 a 191 (od Plzně doprava na třetích semaforech) přes 2 kruhové objezdy okolo Lidlu a OBI rovně do kopce směr Domažlice, Nýrsko, na konci města za benzinovou pumpou Shell doleva na silnici č. 191 směr Nýrsko. V Nýrsku po hlavní silnici (průtahem rovně přes kruhový objezd), směr Železná Ruda, přes obce Milence, Zelená Lhota (neodbočovat, stále po hlavní rovně a pak za potokem doleva do kopce), Hojsova Stráž: od označení obce je pension po 250m napravo.

GPS: 49°12’44,000’’N, 13°11’46,000’’E

Hromadnou dopravou – autobusem:

Do obce jezdí ve všední dny pravidelné místní linky ČSAD z Klatov a ze Železné Rudy, o víkendech mimo hlavní prázdniny nejezdí nic.

O prázdninách jezdí ráno ze Železné Rudy k nám „zelený´cyklobus“.

Název stanice v jízdních řádech je: Železná Ruda, Hojsova Stráž, od zastávky k pensionu cca 100m z kopce po silnici

Aktuální spojení lze nalézt:

– na internetu: www.csad.cz, www.vlak-bus.cz, www.idos.cz

– telefonicky:  377 237 237 (informace ČSAD Plzeň)

Hromadnou dopravou – vlakem:

Stanice Hamry – Hojsova Stráž (pozor!  nezaměnit se stanicí Hojsova Stráž – Brčálník) je na trati č. 183 Plzeň – Klatovy – Železná Ruda.

V Klatovech pozor při přestupu (některé vlaky nejsou přímé), vždy hledat vlak směr Železná Ruda. Poslední stanice před výstupem jsou: Nýrsko, Dešenice a Zelená Lhota.

Aktuální spojení lze nalézt:

– na internetu: www.cdrail.cz, www.vlak-bus.cz, www.idos.cz

– telefonicky:  840 112 113 (celostátní informace ČD)

Z nádraží k pensionu pěšky zhruba 2 km po modré turistické značce směr Hojsova Stráž. Při večerním příjezdu doporučujeme baterku.

Popis cesty z nádraží:

Před nádražím vlevo po silnici, po 1,3 km odbočka vpravo do stoupání lesem, po asi 200 metrech opět na hlavní silnici v zatáčce, dále po silnici do kopce posledních 700 metrů, v obci je pension čtvrtý dům po pravé straně.

Při večerním nástupu nebo za sněhu lze celou trasu projít po silnici: neodbočovat na turistickou značku doprava do lesa, pokračovat cca 500 m po silnici na křižovatku s hlavní silnicí, po ní vpravo do velké levé zatáčky, kde se připojí modrá turistická značka.

Na kole: popis doporučené trasy z Plzně/Klatov zašleme na vyžádání.