Kudy k nám

Na internetu:

Polohu pensionu naleznete na www.mapy.cz po zadání názvu: „pension rychta“ nebo „pension rychta hojsova stráž“

Vlastním automobilem:

z Čech, Moravy, Slezska a dalších evropských zemí .. do Prahy, .. do Plzně, .. do Klatov, zde po silnici č. 22 a 191 (od Plzně doprava na třetích semaforech) přes 2 kruhové objezdy okolo Lidlu a OBI rovně do kopce směr Domažlice, Nýrsko, na konci města za benzinovou pumpou Shell doleva na silnici č. 191 směr Nýrsko. V Nýrsku po hlavní silnici (průtahem rovně přes kruhový objezd), směr Železná Ruda, přes obce Milence (doprava), Zelená Lhota (neodbočovat, stále po hlavní rovně a pak za potokem doleva do kopce), Hojsova Stráž: od označení obce je pension po 200m napravo.

GPS: 49°12’44,000’’N, 13°11’46,000’’E

Hromadnou dopravou – autobusem:

Do obce jezdí ve všední dny pravidelné místní linky Integrované dopravy plzeňského kraje z Klatov – přestup v Nýrsku (linky 960 a 962) , a ze Železné Rudy (linka 962), o víkendech mimo hlavní prázdniny nejezdí nic.

O letních prázdninách k nám jezdí ráno ze Železné Rudy „zelený cyklobus“, v zimě ze Železné Rudy SKIbus – oba je potřeba ověřit, zda aktuálně jezdí.

Název stanice v jízdních řádech je: Železná Ruda, Hojsova Stráž, od zastávky k pensionu cca 100m z kopce po silnici

Aktuální spojení lze nalézt:

– na internetu: www.idpk.cz, www.vlak-bus.cz, www.idos.cz

Hromadnou dopravou – vlakem:

Stanice Hamry – Hojsova Stráž (pozor!  nezaměnit se stanicí Hojsova Stráž – Brčálník) je na trati č. 183 Klatovy – Železná Ruda.

Do Klatov se dostanete každou druhou hodinu po trati č. 170 (Praha – Plzeň – Klatovy). V Klatovech je nutné přestoupit  (jen 2 vlaky jsou přímé), vždy hledat vlak směr Železná Ruda. Poslední stanice před výstupem jsou: Nýrsko, Dešenice a Zelená Lhota.

Aktuální spojení lze nalézt:

– na internetu: www.cd.cz, www.vlak-bus.cz, www.idos.cz

– telefonicky:  221 111 122 (centrální zákaznický servis ČD)

Z nádraží k pensionu pěšky zhruba 2 km po turistické značce směr Hojsova Stráž. Při večerním příjezdu doporučujeme baterku.

Popis cesty z nádraží:

Před nádražím vlevo po silnici, společně po modré a zelené turistické značce, po 1,3 km odbočka modré turistické značky. Odtud jsou dvě možnosti:

  1. po modré značce : vpravo do prudkého stoupání lesem, po pěšině (kameny) a asi po 250 metrech jste na hlavní silnici v zatáčce, dále po silnici do kopce posledních 700 metrů, v obci je pension pátý dům po pravé straně.
  2. pokračovat po silnici po zelené značce až do obce cca 350 metrů, na první křižovatce doprava mezi domy kolmo na hlavní silnici, tu přejít a pokračovat po cestě po zelené značce ještě 300 metrů, pak se držet vpravo po hlavní cestě do kopce 200 metrů bez značky. A jste na hlavní silnici, po chodníku vlevo je to k pensionu 150 metrů.

mapka pro variantu 2: cesta od vlaku

Při večerním nástupu nebo za sněhu lze celou trasu projít po silnici: nepřecházet po zelené značce hlavní silnici ale odbočit po ní vpravo do velké levé zatáčky, kde se připojí modrá turistická značka.

Na kole: popis doporučené trasy z Plzně/Klatov zašleme na vyžádání.