SAM_6205

Silvestr na Můstku 2019/20

31.12. 2019/1.1.2020:

 

Tak letos /tedy vlastně vloni/ se podařilo tradici částečně udržet.

Ze skupinové akce se stal první zdokumentovaný silvestrovský sólovýstup na nejvyšší horu „našeho“ hřebene.

Start jako obvykle před desátou, později se ukázalo, že zbytečně brzy. Cesta až k Hlaváčům úplně bez sněhu, první sníh až v zatáčce pod „Šmídrkalem“. Na hřebeni v sedle již ve 22:34.

Pramínek trochu teče:

SAM_6199

Další postup byl velice rychlý, pod stromy byly zbytky ledu, na volných plochách do 5 cm sněhu. Na placince pod vrcholem vyvrácený smrk přes cestu. Tradičně jsem to nevydržel a tak následují fotky rozcestníků:

rozc

A tak na vrcholu již ve 23:24. Celou cestu naprosto jasno, nad hlavou milióny hvězd (poznal jsem oba vozy a Oriona). A tudíž jsem mohl jí úplně bez světla.

Na vrcholovém rautu byly podávány úžasné chlebíčky s rybí pomazánkou (díky výbornému zásobování Smíšeného obchodu Stará pošta) a na zahřátí svařák z termoláhve.

Ale těsně před půlnocí se viditelnost prudce zhoršila, zřejmě mlha, a tak zážitek z ohňostrojů byl jen zvukový. Zároveň se pocitově ochladilo, a tak jsem se ve 0:03  sbalil a začal pádit dolů po modré.

Na rozcestí jsem našel zlomený a poškozený rozcestník (včera jsem ho provizorně „vzpřímil“) a do Dračí jsem dorazil jen chvíli po jedné ranní.

Pokračování za rok.

Ondra